Športový klub šachu

Aktuality


Majstri kraja

6.5.2007  - Začali turnaje jednotlivcov
 • MS rapid - Ruzomberok OPEN 2007

 • OPEN Pov. Podhradie 2007

 • MS rapid CH14_20

 • OPEN Slovan 2007

 • Majstrovstvá Slovenska CH14 2007

  31.3.-1.4.2007  -  Extraliga 10. - 11. kolo

  Dubnica "A" - presvedčivo v závere

  Potrebné 3 body proti poslednej ŽILINE sme si zabezpečili vo veľkom štýle. Postupne sa prejavila naša prevaha takmer na všetkých šachovniciach. Na vysoké víťazstvo 1 - 7 zavelil výhrou kapitán družstva. Dve remízy si súperi zaslúžili za bojovnosť, keď udržali horšie pozície.

  V ČADCI sme nastúpili na posledné kolo bez dvoch IM / Talla,Zpěvák/ oproti zápasu v Žiline, takže súper bol favoritom. Až do poslednej hodiny to bol vyrovnaný zápas. Bol by tak aj skončil, keby Podoba a Černošek neodmietli remízy a Motúz zužitkoval svoj útok na celý bod. Pri výsledku 5.5 - 2.5 dosiahol svoje prvé extraligové víťazstvo Vereš.

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  24.3.-25.3.2007  -  I.liga 10. - 11. kolo

  Dubnica "B" – príležitosť pre náhradníkov

  Pred posledným dvojkolom sme boli už zachránení a tak dostala príležitosť aj lavička náhradníkov. Proti istému víťazovi 1.ligy Západ – SLOVAN BRATISLAVA „A“ sme si moc šancí nedávali, no zápas prebiehal veľmi vyrovnane. Výborný výkon podal na 7.šachovnici Drahomír Široký, keď prekvapujúco zdolal Háčika a ako jediný z družstva vybojoval víťazstvo. Svoje prvé body (remíza) za „B“ družstvo v 1.lige si pripísal na 8.šachovnici spoľahlivo hrajúci Rudko Solík. Skúsené družstvo hostí však nič neponechalo náhode a presvedčivými víťazstvami v strede súpisky nás prehralo 2,5 : 5,5.

  Posledný zápas sezóny proti SLOVAN BRATISLAVA „B“ sme odohrali vo veľkom štýle a napriek slabšej súpiske sme presvedčivo vyhrali 5:3, keď súper vyhral iba jedinú partiu. Svoje prvé body (výhra) za „B“ družstvo v 1.lige si pripísal na 8.šachovnici zodpovedne hrajúci František Sliva. Celosezónne výsledky jednotlivcov družstva Dubnica nad Váhom „B“ nájdete tu...


  19.2.2007  -  Extraliga 8. - 9. kolo

  Dubnica "A" - Záchranárske práce v najsilnejšej zostave

  Do DUNAJSKEJ STREDY sme išli s cieľom získať potrebné 3 body z tohto dvojkola. Podarilo sa nám nastúpiť v najsilnejšej zostave a mali sme tak ELO prevahu na každej šachovnici. Mladé družstvo Dunajskej Stredy nás poriadne potrápilo. Výsledok 3,5 : 4,5 sme dosiahli hlavne zásluhou profesionálneho výkonu "legionárov".

  Na zápas s majstrovským KOMÁRNOM sme povolali posily z B-čka.To však nestačilo na prijateľný výsledok. Zásluhou nedostatočnej odolnosti sme nevyužili všetky núkajúce sa možnosti a utŕžili sme najvyššiu prehru za posledné roky 6,5 : 1,5.

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  12.2.2007  -  I.liga 8. - 9. kolo

  Dubnica "B" - ťažký zápas so ženami a nedeľná definitíva

  Po nečakanom víťazstve v Prievidzi nás cez víkend mali preveriť družstvá namočené tiež v boji o záchranu. Ambiciózne družstvo BUDMERÍC nastúpilo na zápas so 4 ženami a vytvorilo tak atraktívnu šachovú atmosféru. Zápas sa pre nás vyvíjal prekvapujúco výborne a pred dohrávkou posledných 2 partii sme viedli 3,5-2,5. Keď však Bombek na 1.šach. premárnil vyhratú pozíciu a na 7.šachovnici Torvenyi s kvalitou naviac neodolal agresívnemu útoku najmladšej zo sestier Machalových, výsledok sa úplne otočil v náš neprospech 3,5 : 4,5.

  Nedelňajší zápas proti TRNAVE sme si už nemohli dovoliť prehrať a tak sa na šachovniciach moc neiskrilo. Po niekoľkých taktických remízach a 2 nečakaných výhrach strhol Toervenyi víťazstvo na našu stranu, keď bojovným srdcom zachránil remízu na 7.šachovnici, hoci od 3.ťahu mal čistého pešiaka menej 4,5 : 3,5. Absolutórium zaslúžia hráči Orgoň a Lasch, ktorý tento víkend nazbierali plný počet bodov (po 2 výhry). Tento výsledok znamená záchranu v I. lige.

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  15.1.2007  -  I.liga 7. kolo

  Dubnica "B" - dôležité body do záveru súťaže

  Tohtoročné záchranárske práce s B mužstvom sme začali vonku s aktuálne druhým družstvom tabuľky – PRIEVIDZOU "A".

  Tradične dobrý úvod stretnutia sa otočil výrazne v náš neprospech po nepochopiteľných prehrách na posledných dvoch šachovniciach. "Na uterák" sme boli zrelí pri záverečnej pozícii na 6.šachovnici v partií Orgoň - Reisel. Táto zle odhadnutá pozícia (pozri diagram s hodnotením Fritza) priniesla nečakaný zvrat v celom zápase. Po šťastnej výhre Bôrika a technicky presnej výhre Kováčika a Podobu sme si odniesli „darované“ cenné víťazstvo 3,5 : 4,5 ...

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  8.1.2007  -  Extraliga 7. kolo

  Dubnica "A" - nepokazili sme si iba skóre

  Na nedeľňajší jednozápas s MODROU sme nastúpili v najslabšej zostave v tomto ročníku. Súper bol teda favoritom - aj vzhľadom na dobré výsledky z predchádzajúceho dvojkola. Zápas sa pre nás nečakane vyvíjal veľmi dobre, keď Bombek a Jakúbek mali z otvorenia o pešiaka viac. Bôrik za to však 1 pešiaka obetoval. Stratu na 1. doske vyrovnal Motúz na 2.šachovnici. Vývoj na 3. až 8. doske od istého času nemal už nič spoločného s "normálnymi šachovými zákonitosťami". Viacej šťastia bolo na strane súperov... 3.5 : 4.5 . Na konci tabuľky nenastali žiadne zmeny, iba naši konkurenti prehrali vyšším rozdielom.

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  15.12.2006  -  Extraliga 5. - 6. kolo

  Dubnica "A" - tradičné body z Hlohovca môžu chýbať

  V dvojičkovom derby tradične bodujeme, aj keď súper je vždy favoritom. Tohtoročný zápas s Hlohovcom, ktorý nastúpil s tromi náhradníkmi, nám dával vyrovnané šance. Aj priebeh zápasu dlho zostával vyrovnaný - stratu na 1. doske vyrovnal Vojtek na 2.šachovnici. Postupne sa lepšiace pozície nevyužili Bažant, Bombek a Podoba, ktorý dokonca prehral. Nepriaznivý výsledok 4.5 : 3.5 sa dostavil, keď "húpačkovú" partiu Kováčik iba remizoval.

  Nedeľňajší zápas v Senici bol poznačený policajným vyšetrovaním krádeže notebooku a časovou penalizáciou nášho družstva 15 minút a Černouška dokonca 45 minút.. Nešachové faktory ovplyvnili výkon Černouška, Motúza a Podobu, ktorí rýchlo stáli zle a prehrali. Keď pokazili partie aj Vojtek a Jakúbek, nepomohli už dobré výkony Bombeka a Kováčika . Konečný výsledok 5.5 : 2.5 "vytiahol" Senicu z posledného miesta a nám určil "záchranárske práce" do posledných 5. kôl . Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  4.12.2006  -  I.liga 5. - 6. kolo

  Dubnica "B" - 3 body s konkurentom na konci tabuľky

  Derby s Trenčínom bolo poznačené nástupom náhradníkov v oboch družstvách. Trenčianski sa ukázali ako skúsenejší 3 : 5. Pochvalu si zaslúži výsledok Bôrika proti extraligovému Mikitovi.

  Konkurent z konca tabuľky Piešťany prišiel v zdecimovanej zostave. Vývoj zápasu však nebol taký jednoznačný ako konečný výsledok 6 : 2. Sklamanie bolo iba na 1. šachovnici.

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu...


  13.11.2006  -  Extraliga 3. - 4. kolo

  Dubnica "A" - ťažko získané prvé víťazné body

  Tradične smoliarsky zápas s Nitrou sa zopakoval. Okrem 6. šachovnice sme mali všade "ELO prevahu". Po rýchlej Jakúbkovej výhre a po skonsolidovaní Bažantovej pozície, zápas vyzeral veľmi dobre. Potom však nastal zvrat. Bažant padol na čas a Vojtek nečakane prehral pozíciu s pešiakom naviac. Nepriaznivý výsledok 3.5 : 4.5 sa dostavil, keď Černoušek presilil pozíciu a Kováčik neudržal remízu .

  V nedeľňajšom zápase proti Novým Zámkom sme boli opäť papierovým favoritom. Vývoj zápasu bol ešte lepší ako v sobotu. Podľa vyjadrenia rozhodcu, to už vyzeralo priebežne na 6:2 v náš prospech . No nakoniec výsledok 4.5 : 3.5, a teda prvé víťazné body, zachraňoval Bombek len "bojovným srdcom".

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu... alebo tu...


  6.11.2006  -  I.liga 3. - 4. kolo

  Dubnica "B" - prvé body v I. lige

  Po nešťastnom prvom dvojkole sme na zápas 3. kola proti Devínskej Novej Vsi nastupovali s jediným cieľom - vyhrať s konkurentom v boji o záchranu. Papierovo slabší súper nám veľa problémov nenarobil. Konečný výsledok 2.5 : 5.5 mohol byť aj jasnejší, keby svoje remízové partie zbytočne neprehrali Podoba a Bežo .

  Po príjemnom spoločenskom večernom posedení, plnom grilovaných špecialít, lahodného piva a "nekonečných šachových analýz", sme sa v nedeľnom zápase s Doprastavom Bratislava pokúsili o zisk ďalších bodov. Vývoj zápasu nás však rýchlo vrátil do reality. Veľmi dobre hrajúce domáce družstvo nás prakticky k ničomu nepustilo. Výsledok 5 : 3 spravodlivo odráža pomer síl v tomto zápase.

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu... alebo tu...


  23.10.2006  -  Extraliga 1. - 2. kolo

  Dubnica "A" - už tradičné rozdávanie bodov v úvode

  Družstvo Liptova prišlo k nám v slabšej zostave na spodných šachovniciach. Túto skutočnosť sme nevyužili, keď asi v rozhodujúcej partii Kováčik nezvládol realizáciu výhody a naviac nedal 2 ťahový mat. Výsledkom je strata 2 bodov 4 : 4.

  Na nedeľný zápas s Košicami sme boli pre zmenu oslabení my. Podali sme však bojovný výkon. Len škoda, že Vojtek a Podoba nedokázali realizovat svoje vyhrané postavenia. Takže prvá smoliarska prehra 3.5 : 4.5

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu... alebo tu...  10.10.2006  -  I.liga 1. - 2. kolo

  Dubnica "B" - zaplatili sme nováčikovskú daň

  Dobre sa vyvíjajúci zápas s Hlohovcom "B" sa začal otáčať v náš neprospech na konci prvej časovej kontroly, keď Bôrik nestihol urobiť 40. ťah a Rákay sa dostal do horšej pozície. V ďalšej, asi rozhodujúcej partii, Orgoň nezvládol realizáciu materiálnej výhody a výsledok sa dostavil 4.5 : 3.5.

  Na nedeľný zápas s Komárnom "B" sme pricestovali osviežení z bazénov v Podhájskej. Opäť sme mali dobrý úvod stretnutia, no prvá časová kontrola bola pre nás asi osudná, keď jednoťahovo pokazil remízu Podoba a Bombek dokonca vyhranú partiu. Keď ešte záverečnú partiu nezvládol Kováčik s favorizovaným Mészarosom, tesná prehra nás opäť neminula 4.5 : 3.5

  Konkrétne výsledky na jednotlivých šachovniciach a aktuálnu tabuľku nájdete tu... alebo tu...


  1.10.2006  -  Open Tatry 2006

  V termíne 23.9.-30.9.2006 sa uskutočnil už tradičný a obľúbený medzinárodný šachový turnaj "Open Tatry" v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier.

  Konečné poradie v turnaji po 9.kole: 1.FM Klemanič Emil (2293 SVK) 7,5b 2.IM Dobrovolský Ladislav (2376 CZE) 7b 3.FM Vojta Tomáš (2303 CZE) 7b 4.Ráchela Milan (2351 SVK) 7b 5.IM Maník Mikuláš (2460 SVK) 7b 6.IM Petrán Peter (2326 SVK) 6,5b 7.Vojtek Vladimír (2387 SVK) 6,5b 8.IM Přibyl Josef (2432 CZE) 6,5b 9.IM Markoš Ján (2526 SVK) 6,5b 10.IM Langner Ladislav (2396 CZE) 6,5b .... 191 hráčov

  Kompletné výsledky Open Tatry 2006 si môžete pozrieť tu.


  1.8.2006  - Novú termínovú listinu Extraligy, 1. a 2.ligy pre sezónu 2006/2007 si môžete pozrieť tu.

   

 • V pohode!
  Tréning

  Úspešný Rudko
  Zápas ťažkých váh!
  Rozhodujúca partia!
  Posily z B-čka

  Ženy nám ukázali chrbát !
  Bojovalo aj C-družstvo

  Šťastie v pozícií !!!
  Víťazné družstvo
  Prečíslili sme ich

  Pešiak c2 sa už dlho neudrží..
  Jašter nás trepol chvostom...
  Historický záber

  bodovali
  Aj rozhodca je dôležitý
  nepomohli ani brady
  Motúz boduje!
  herná pohoda
  čiernymi sa hrá ťažko
  spodné dosky
  vrchné dosky
  kolektívna príprava
  individuálna  príprava
  Nielen šach
  Pred 1. kolom
  Archív správ


  Späť na hlavnú stránku